“Manam Galaxy S3 tikai neliela plaisa uz stikla…”
Šodien mēs parunāsim par dažiem mobīlo telefonu remontu aspektiem, un tieši aizsargstiklu un skārienjūtīgo ekrānu nomaiņu.
Jebkura ierīce var mehāniski sabojāties, vai ar laiku pārstāt normāli attēlot informāciju uz ekrāna. Šajā sakarā nāksies labot, vai mainīt telefona ekrānu. Šādi bojājumi var notikt pie dažādām situācijām, bet visbiežak tas notiek telefona īpašnieka neakurātas darbības rezultātā. Protams pie notiekuša bojājuma, visi tiecas veikt mobilā telefona remontu ar vismazākā laika un līdzekļu tēriņiem, lai dārgais un mīļotais aparāts strādātu kā iepriekš. Tai skaitā, lai remonta cēloņi neatstātu iespaidu uz ierīci.
Vienā no iepriekšējiem rakstiem bija aprakstīta atšķirība aizsargstikla un sensorstikla nomaiņai
telefonā. Šodien, mēs parunāsim par tiem telefonu modeļiem, kuriem ir vajadzība mainīt sensorstiklu, tikai kopā ar LCD ekrānu. Neskatoties uz to, ka kāds no šiem komponentiem vēl turpina normāli darboties. Piemēri šādiem telefoniem, ir: visu paaudžu SAMSUNG GALAXY S, iPHONE 4 un turpmākie modeļi. Visu paaudžu GALAXY NOTE, kā arī dažiem NOKIA, SONY, HTC un LG modeļiem.
Kaut gan dažādi meistari piedāva stikla nomaiņas pakalpojumus bez LCD ekrāna nomaiņas. Paskatīsimies vai, tas patiešam ir tik labi un vai no tā var iegūt arī materiālu izdevīgumu. Pirmāmkārtām, tikai aizsargstikla nomaiņas process nav ļoti sarežģīts, toties ļoti darbietilpīgs, un izpildīt kvalitatīvu nomaiņu vienkāršā darbnīcā, kaut arī pietiekami labi aprīkotā diezgan grūti.
Globālajā tīmeklī ir dažas videopamācības, tikai aizsargstikla nomaiņai. Godīgi sakot, tikai pēc atsauksmēm kļūst skaidrs, ka tie kas veic nomaiņu nevisai to pieprot. Protams ir meistari, kuri spēj veikt kvalitatīvu tikai viena stikla nomaiņu, bet tie nestrāda „krūmu apstākļos” un protams remonta izcenojums un remonta laiks būs gandrīz līdzvērtīgs pilna ekrāna un sensorstikla komplekta (orģināla rūpnīcas montāža) nomaiņas cenai.
Lieta tāda, ka viedtālruņu izgatavotāji neparedzēja atsevišķu stikla nomaiņu remonta laikā. Konstruktīvās ierīces īpatnības ir paredzētas tikai vienlaikus stikla un ekrāna nomaiņai. No ražotājiem atsevišķi orģinālie stikli vispār netiek piedāvāti.
Protams dažas darbnīcas var nomainīt tikai aizsargstiklu, bet tuvakajā laikā var pārstāt adekvāti nostrādāt sensors, jo stikla nomaiņas brīdī tam būs saskarsme ar apkārtējo vidi. Tā saskarsme sensoram ir iznīcinoša. Starp detaļām ir ļoti cieši savienojumi, kuru iekšpusē ir vakūms, bet sensora slāni ļoti viegli sabojāt noņemot sasistā stikla atlūzas. Pietam jaunā kvalitatīvā stikliņa vietā nokļūs plastiks no Ķīnas. Zem plastika viegli nokļūst putekļi un netīrumi, kas noteikti attēlosies ne tikai uz telefona darbaspējām, bet arī vizuālo izskatu. Sakarā ar to, jūsu mīļotais aparāts var sākt ignorēt jūsu pieskārienus. Tas būs jūtams, kad jūs ar pirkstu vēlēsieties pāršķirt lappusi, vai uzdrukāt kādu burtu, jo ekrāns nostrādās ne tajā vietā, kur jūs pieskarsieties.
Vai tad ir vērts ekonomēt uz pilnvērtīga remonta rēķina? Risinājums vienkāršs. Ja jūs apzinieties risku pēc stikliņa nomaiņas arī nomainīt visu komplektu , tad droši mainiet stikliņu, bet ja vēlaties aizmirst par problēmām un saņemt garantiju par darbu, mainiet visu komplektu kopā.
Atgādinam, ka ir meistari kuri spējīgi kvalitatīvi nomainīt aizsargstiklu pat uz iPhone, bet šāda meistara pakalpojumi maksās divkārši, vai pat trīskārši. Laika ziņā šāds remonts aizņems daudz ilgāk nekā standarta remonta laiku darbnīcā, un visticamāk meistars pats neremontēs tādas lietas. Vērts pievērst uzmanību autorizētajiem mobilo telefonu servisa centriem. Neviens no tiem nemaina aizsargstiklu atsevišķi , motivējot to, ka aparāta konstrukcija neļauj veikt šādu maiņu. Un tā ir taisnība.
Neviens ražotājs neuzskata, ka bojājuma gadījumā tiks mainīta atsevišķa ekrāna daļa. Tad ko. Ja esat nolēmis palīdzēt jūsu mīlulim, tad ir vērts attiekties ar sapratni pret tā remontu, nemēģināt ekonomēt, bet veikt kvalitatīvu mobilā telefona remontu, lai pēc tam neieliktu lielākus ieguldījumus vai vispār nepirktu jaunu telefonu. Tā rezultātā zaudējot daudz nervu, lietojot daļēji strādājošu telefonu. Par ,,kaktu meistaru,, darbu var spriest pēc fotogrāfijas no video, kur ,,meistars,, cītīgi kailām rokām atver telefonu, pēc kā rūpīgi attīra sensoru ar stikla gabaliņiem uz lupatas. Mums ļoti žēl šis telefons. Nav grūti iedomāties kā tas darbosies nākotnē.
Lai izmantotu pakalpojumu “LCD un skārienjūtīgā ekrāna nomaiņa” – nāciet uz vienu no mūsu pieņemšana punktiem, izmantiet piegādi Rīgā, vai arī piegādi visā Latvijā